Ceterum censeo Conventum esse delendum
Marek Stefan Szmidt
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2013.05.15 13:09 15:09

O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego

 

Czyli jak z Nieuctwa zrobić Zasadę

 

„13. Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa ma być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.”


 

Rozpocznę od cytatu z praźródła, jakim jest Pismo Święte Starego Testamentu, Księga Rodzaju, Rozdział 1:3:

     Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość

Od tych słów – dla Osób, które chciały być wolne od przemocy fizycznej i politycznej, od infamii, grabieży i mordów, jakie niosły w Królestwie Anglii wojny religijne, zapoczątkowane przez Henryka VIII Tudora – wzięło się jedno z określeń B*ga Wszechmogącego, sformułowane tak, aby było wspólnym dla wyznających różne rodzaje Wiary, celem ich pogodzenia i doprowadzenia do pokoju religijnego niszczącego Królestwo:

     Niosący światło.

To pierwsze – mówiąc językiem współczesności – ekumeniczne określenie jednego z przymiotów B*ga, akceptowalne – gdyż wspólne - nie tylko dla Chrześcijan różnych, lecz krwawo skonfliktowanych Wyznań, ale także dla pozostałych Religii opartych na Biblii: Judaizmu i Islamu.

Imiesłów ten (a nie przymiotnik!), określający czynność w teraźniejszości, łatwo jest Osobom - niezainteresowanym unikaniem konfliktów wewnętrznych w zrzeszeniach – przefastrygować na nazwę indywidualną (imię własne), o dźwięcznym, łacińskim brzmieniu:

     Lucyfer.

Tyle o szatańskich „korzeniach” Wolno Mularstwa Świętojańskiego, powstałego w Królestwie Anglii, a według Jego własnych podań - opartych również na Piśmie Świętym, - pochodzącego od potomków Adama.

Kim są/byli owi sataniści i jakie – oczywiście  piekielne – wprowadzali w życie plany, pokazują następujące fakty:

a.      Dnia 8 stycznia 1918 roku, amerykański prezydent Thomas Woodrow Wilson przedstawia – w orędziu do Kongresu USA – 14. Punktowy program pokojowy, zawierający postulat nr 13:

„Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa ma być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.”

     (w tym miejscu należy przypomnieć, iż w dniu tym – 8 I 1918 – nie istnieje żadne Państwo Polskie, oprócz Królestwa Polskiego – bez granic – proklamowanego przez Cesarzy Niemiec i Austrii, a uznanego przez Radę Regencyjną)

b.     Dnia 11 listopada 1918 roku (umownie) powstaje Rzeczypospolita Polska.

c.     Dnia 28 czerwca 1919 roku pokonane Niemcy podpisują  (głównie pod presją militarna i ekonomiczną USA) Traktat Wersalski, sankcjonujący powstanie Rzeczypospolitej Polskiej.

d.     Delegatami Pełnomocnymi, reprezentującymi Polskę są: Roman Dmowski i Ignacy Paderewski, który:

spotkał się z samym prezydentem (Wilson), któremu w styczniu 1917 r. przekazał memoriał na temat Polski. Być może z tego powodu sprawa niepodległości naszego kraju znalazła się w słynnych 14 punktach Wilsona. W sierpniu 1917 r. został przedstawicielem na USA Komitetu Narodowego Polskiego z Romanem Dmowskim na czele.”

O Ignacym Paderewskim – nieśmiertelna wikipedia – podaje jeszcze dalsze informacyje:

     Po śmierci Piłsudskiego w 1935 r. Paderewski współtworzył tzw. Front Morges Organizacja ta, opozycyjnie nastawiona wobec polskiego reżimu autorytarnego, miała charakter centroprawicowy, a jednym z jej głównych założycieli był generał Władysław Sikorski. Front Morges domagał się demokratyzacji życia politycznego w kraju, ale również postulował wybór Paderewskiego na prezydenta Polski.”

Z powyższego, ośmielam się wysnuć tezę, iż powstanie oraz międzynarodowe usankcjonowanie Zmartwychwstania Polski, po ponad-wiekowej Niewoli, jest dziełem tylko i wyłącznie Wolno Mularstwa Regularnego.

Czy tylko polskiego i amerykańskiego, należy sprawdzić w składzie delegacji innych krajów na Konferencje Pokojową w Paryżu, jednakże nie ulega żadnej wątpliwości, iż inicjatorami byli Wolno Mularze Polscy, których postulaty zostały przyjęte ze zrozumieniem przez Braci Amerykańskich i włączone do słynnych 14. Punktów Wilsona.

Także, powołując się na Tradycję oraz dorobek II RP należy pamiętać, iż była Ona także efektem działań politycznych (żądania Wilsona i Traktat Wersalski) rzekomych satanistów, wspomnianych w akapitach początkowych.

Na koniec zagadka: Która z wymienionych powyżej – z Nazwiska - Osób nie należała do Wolno Mularstwa? I czy na pewno? :-)

PS. Polecam także:

http://www.wlnp.pl/site/uploads/docs/wlnp_wolnomularstwo_regularne.pdf

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 

 
 

Do tematu Wolno Mularstwa powrócę, omawiając okoliczności śmierci generała Władysława Sikorskiego w katastrofie gibraltarskiej.

 

 
3009 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Masoneria, Wolno Mularstwo Regularne, Pismo Święte Starego Testamentu, Księga Rodzaju, Rozdział 1:3:.
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
w.red, 2013.05.15 o 19:23
Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek, a tak by mogło mi zostać to poczytane gdybym odniósł się do Pańskiego tekstu. "Wolno mularstwo" jako takie może i przedstawia się w opisany sposób, ale takim nie jest. Bardziej mnie interesuje przeszłość tego "stowarzyszenia" i jak samo się przedstawia adeptom (podejrzewam że w "podobny sposób")Prawda jest taka, że nikt z tego towarzystwa nie uznaje Boga lecz samego siebie kreując na niego. Stąd i ich agnostysycyzm, leżący u podstaw "oświecenia". Czy "wojny religijne" były przyczyną wojen w Anglii czy gdzie indziej ? Bądźmy szczerzy. U ich podstaw jest to co KK opisuje "jako grzechy główne",będące przymiotem szatana i którymi usiłuje nas warunkować. Jak ma wyglądać to jego Królestwo szczególnie dziś to widać i to po przykładzie wymienionych tutaj "Stanów Zjednoczonych". Proszę wybaczyć, ale to nie jest moja bajka.
pozdrawiam mimo wszystko, życząc rychłego powrotu do zdrowia.


PS
może i jestem nieukiem, oraz tępym i nieokrzesanym chamem z ciemnogrodu. Jednak do mnie Pańska narracja nie przemawia ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
Marek Stefan Szmidt, 2013.05.15 o 20:34
Szanowny Panie,
dziękuje za komentarz :-)

Powyżej postawiłem pewną tezę filozoficzno-historyczną, która chętnie podda się próbie jej obalenia.

Nie będąc Wolno Mularzem nie może jednak Pan o nim nic wiedzieć. Natomiast Pański opis dotyczy pseudo-masonerii francuskiej, której Wolno Mularstwo Regularne nie uznaje za Masonerię.

Same Wolno Mularstwo - podobnie jak KK - otwarcie przyznało się do popełnienia wielu błędów w przeszłości, gdyż są one sprawą ludzką, czyli ułomną. W Masonerii europejskiej dodatkowo jeszcze dochodzi do tego problem niejawności, będącej raczej wynikiem represji, niż złych zamiarów.

Kolejnym problemem jest łatwość, z jaką Zbrodnia i Łajdactwo przywdziewają maskę Masonerii, czego najtragiczniejszym przykładem jest Meksyk, czy też działalność Karbonariuszy, o P2 nie wspominając.

Dlatego Myśl konserwatywna, znając poważne i chlubne dokonania Wolno Mularstwa Polskiego, podnosi postulat, aby wszystkie Osoby działające w przestrzeni publicznej były zobowiązane do określenia loży i rytu, do których przynależą.

Co do samej historii Wolno Mularstwa Angielskiego, to rozwinęło się ono z cechu rzemieślniczego, który posiadał tajemnice budowania, jeszcze na wzór rzymski - co też jest jego ideałem (np. odrzuca styl gotycki).

Na działalności cechowej by się skończyło (masoneria operatywna), gdyby nie podejrzliwość córki Henryka VIII, Królowej Elżbiety I, która - bojąc się spisków szkockich na swoje życie (więziła przecież Marie Stuart) - obawiała się i kazała rozwiązać wszelkie tajne stowarzyszenia.

Cech budowniczych (architektów i mistrzów budowlanych) zaprosił tedy do siebie - na obrady Loży - kilku możnowładców, zauszników Królowej. W ten sposób Królowa przejęła nominalne zwierzchnictwo nad Lożami Wolnych Mularzy. Były to narodziny Wolno Mularstwa spekulatywnego, polegającego na kształceniu się w Nauce - gdyż wielkim Panom nie kazano przecież pracować fizycznie, w brudzie i trudzie, na budowach :-)

Co do Religii, to do ekscesów Henryka VIII, w Lożach Budowlanych istniał nakaz wyznawania religii państwowej. Później zaczęto szukać kompromisu, który opisałem (w wielkim skrócie) powyżej.

Co do relacji osobistych, to nie uważam Pana ani za tępaka, ani za nieuka, a tym bardziej za chama z ciemnogrodu (prędzej Siebie Samego). Cieszy zaś Konserwatystę uprzejma i rzeczowa formuła prowadzenia przez Pana konwersacji. Nie nakłaniam także Pana do wiary we wszystko co wypisuję, gdyż nie o to chodzi - a tylko o akceptację wymiany informacji i myśli.

Portal Polacu.eu.org bardzo się rozwinął w kierunku prowadzenia rzeczowej dyskusji, bez inwektyw i wzajemnych uraz.

Kultura "obcowania" Osób o różnych przekonaniach jest tym Spoiwem, którym "stała" Rzeczypospolita.
Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że wróg już nie ante portas ale w jadalni...

Pozdrawiam Pana serdecznie
dziękując za miłe życzenia powrotu do zdrowia, z których chętnie skorzystam
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
Paweł Tonderski, 2013.05.17 o 10:02
Niestety, moja wiedza nie pozwala mnie, abym przyjął za dobrą monetę popieranie masonerii, tej BIAŁEJ - OPUS DEI i tej regularnej i wolnej, dla mnie to zakała ludzkości, tak jak ta ateistyczna i służąca Diabłu Szatanowi. Być może jednak moje przekonanie o tym zagadnieniu bierze się z mojej małej wiedzy w tym zakresie.

p.s.

Znowu sié z mojá czcionká coß pokieøbasiøo, po tym gdy zamieściłem komentarz na pana blogu, albo gdzieś indziej, bo pisałem komentarze na YT, na prawicy net, ale skąd ten język niemiecki i ta ich czcionka?

Zamieściłem na prawicy swój wpis, jeden z ostatnich o centralizacji - decentralizacji, jestem ciekaw czy zamieszczą i puszczą odnośniki do pańskiej strony na temat przedwojennego - wojennego ONR-u i NSZ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
Marek Stefan Szmidt, 2013.05.17 o 11:18
Szanowny Panie Pawle,
moje publikacje historyczne o Wolno Mularstwie nie służą namawianiu, wybielaniu, czy popieraniu, lecz - jedynie - ustaleniu Faktów.
Jakie z tego wynikną "prawdy"? zapewne wiele i to jedynie subiektywne, gdyż jedyną Prawdą Obiektywną jest B*g.

Czcionki niemieckiej używam dość często i mam ją ustawioną, wraz z grecką, hebrajską i rosyjską, więc jak "wyskoczą" Panu krzesełka, lub robaczki, to sicher ode Mnie :-)

Z Prawica.net pożegnałem się z powodów Moich - oczywistych - ataków na "państwo prawa", czego sobie nie życzono. Redaktorzy bronią "systemu" z iście masońską lojalnością wobec państwa, w którym żyją - co jest jednym z "wyznaczników", dla ewentualnych tropicieli masonerii w Necie... :-)

Pozdrawiam Pana jak najserdeczniej
MStS

PS. Niniejszym oświadczam, iż wszelkie skojarzenia portalu Prawica.net z masonerią są przypadkowe, nieprawdziwe i nie podparte żadnymi dowodami materialnymi, a napisane dwa akapity powyżej słowa powstały pod wpływem zatrucia organizmu je Piszącego toksynami zawartymi we krwi, których nie są w stanie usunąć nieprawidłowo funkcjonujące nerki Autora, posiadającego - z tego tytułu II grupę - trwałego inwalidztwa...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
Hanys, 2013.05.17 o 17:57
Trochę to chyba nieładnie uciekać od odpowiedzialności za słowo pisane :))
Na poczatek proponowałbym Panu - po zasięgnięciu porady u p.Zenona Jaszczuka - kupić za jakieś symboliczne pieniądze ostropest plamisty, jeśli dobrze pamiętam nazwę, który doskonale zrobi na Pańską watrobę.

A o Pańskich nerkach można by zastanowić się tutaj potem wspólnie, zwołując np. małe konsylium ludzi prawych, a nie przestępców w białych kitlach, z których sporo powinno zapełniać cele więzienne, dostawszy uprzednio do łapki zakaz wykonywania zawodu.

Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O szatańskim pochodzeniu i planach Wolno Mularstwa Regularnego 
Marek Stefan Szmidt, 2013.05.17 o 19:03
Szanowny Panie,

ostropest pędzę od lat i dzięki niemu mogę łykać tyle prochów, co łykam - ale dziękuję :-)

co do nerek, to proszę młodego Motocyklistę z grupą krwi 0 Rh+ (paleolityczną) o powolną jazdę... gdyż inaczej nici z przeszczepu :-)

Co do odpowiedzialności, to jestem zarejestrowanym sądownie wydawcą czasopisma internetowego, więc kryję Swoje 4 litery przed mściwymi masonami :-)

Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Nieświadomi
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Nieświadomi
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Nieświadomi
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Nieświadomi
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konstytucja
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…