Ceterum censeo Conventum esse delendum
Marek Stefan Szmidt
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.11.21 11:36

Narodowe Święto Niepodległości

(poleca )
 
"Dnia 11 listopada reprezentanci Wielkiej Loży Narodowej Polski uczcili Narodowe Święto Niepodległości poprzez złożenie wiązanki kwiatów w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie."

 

    Jak informuje Kronika Wielkiej Loży Narodowej Polski, wpisem ze strony http://wlnp.pl/site/ :

     "Dnia 11 listopada reprezentanci Wielkiej Loży Narodowej Polski uczcili Narodowe Święto Niepodległości poprzez złożenie wiązanki kwiatów w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

    W ten sposób bracia pragnęli w sposób symboliczny wyrazić podziękowania Wielkiemu Architektowi Wszechświata za odzyskanie niepodległości."

    Dodatkowo, na cytowanej stronie, znajduje się informacja o I Europejskiej Konferencji "Wartości Masońskie", ktora odbyła się w Budapeszcie"

    "I Europejska Konferencja "Wartości Masońskie" została zorganizowana przez Wielką Symboliczną Lożę Węgier oraz Zjednoczoną Wielką Lożę Niemiec. 

Konferencja została zwołana w celu zainicjowania dyskusji pomiędzy braćmi pracującymi w różnych regularnych Wielkich Lożach europejskich na temat wyzwań jakie niesie współczesność wobec wolnomularzy a także w celu zachęcenia braci do dyskusji na temat możliwych działań wspierających promocję ludzkiej godności i pokoju pomiędzy narodami.

Spotkanie odbyło się 14-16 listopada w Budapeszcie. Wielką Lożę Narodową Polski reprezentowała delegacja złożona z WC Wielkiego Mistrza oraz WC Wielkiego Namiestnika."

 

 
3042 odsłony  średnio 2,6 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: 11, Listopad, Wielka Loża Narodowa Polski, I Europejska Konferencja "Wartości Masońskie".
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Jacek, 2013.11.21 o 17:28
Nie paktujmy z diabłem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.21 o 17:47
Szanowny Panie,
bardzo proszę o wyjaśnienie, Kim - osobowo - jest ten (ci) "Nie paktujemy".
A poza tym, uważa Pan, że diabeł wszedł do Świątyni Opatrzności Bożej, i dziękował Stwórcy za Niepodległość?
Albo, że wyraża ochotę, lub potrzebę do paktowania z "Wami"?
:-)
pozdrawiam Pana zabobonnie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.23 o 00:07
Retoryczne pytanie czy składają to ci co Bogu służą, wdzięczni za jego opiekę, opatrzność, czy sami sobie wystawiają chorą laurkę, że umieją dopilnować rzeczywistości błędnie nazywając to Bożą opatrznością. Na szczęście nie każdy kto mówi Panie, Panie, tylko ci co pełnią WOLĘ.
Proste, a wielki architekt drży ze strachu bo wie gdzie jego miejsce.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.23 o 11:03
Szanowny Panie Krzysztofie,
Odpowiem praktycznie, że złożono podziękowania B*gu Wszechmogącemu, którego pewne zrzeszenie, celem odróżnienia się od innych zrzeszeń - nazywa, zgodnie z przekazem Starego Testamentu oraz np. św. Pawła z Tarsu: Wielkim Budownikiem Wszechświatów.
Określenie to, pochodzi z egipskiej Księgi Umarłych (dotyczy dokładnie określenia "możliwości" ich boga Ptah'a), a którą pierwsi Izraelici wzięli za źródło swoich Praw, rytuałów i moralności biblijnej.
Uważna lektura oryginalnych Listów św. Pawła ujawnia, że takim właśnie Atrybutem, a nie Imieniem, czy Nazwą, posługiwało się także - wywodzące się z Judaizmu - pierwsze Chrześcijaństwo.
Sugeruję także, w uzupełnieniu, dokładną lekturę Encykliki Humanum genus np. ze strony +www.nonpossumus.pl gdzie Ojciec Święty, Leon XIII wyraźnie stwierdza, przeciwko Komu skierowane jest potępienie Kościoła - na pewne nie wobec Wolno Mularstwa Narodowego (Regularnego), które nie jest ani organizacją religijną (sektą), ani nie składa się z "ludzi złych obyczajów", ani - tym bardziej - nie dąży do komunizmu (jak TP Grunwald, który jest Masonerii wstrętnym)
pozdrawiam Pana serdecznie
cytując słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II:
"Tylko prawda was wyzwoli" – co się wykłada, iż nie wyzwoli: niewiedza i fanatyzm
MStS

PS. Na marginesie warto przypomnieć, iż każda Osoba ludzka, która odczuwa niechęć, lub pogardę wobec innej Osoby ludzkiej, ze względu na Jej kolor skóry, Religię, przekonania polityczne, czy też jakąkolwiek „odmienność” wobec „oryginału”, występuje przeciwko chrześcijańskiemu nakazowi Miłości Bliźniego, a tym samym znajduje się pod zgubnym wpływem szatana.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.23 o 14:46
J8 w 32 Prawda was wyzwoli. To słowa Mesjasza, Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Tego, który pokonał ciemność. Ta ciemność jest od początku świata oddzielona od jasności.

Masoni są pełni pychy. Dufni w swoją wiedzę, koneksje i umiejętność wpływania na ludzi. Stąd nie bez kozery jest obserwacja co czynią. Utrudniona bo ich (Wasze) podstawowe środowisko funkcjonowania to cień. Mam prawo oceniać i moja ocena jest krytyczna. Sąd będzie przeprowadzał Sędzia Sprawiedliwy. Ufam tym wyrokom.

Zadziwiająco słaba jest duchowa chrześcijańska "formacja" loży narodowej. Każdy kto odczuwa niechęć wobec choćby masonów jest pod zgubnym wpływem złego :-).

Pozdrawiam Panie Marku Pana, bez całego tego tajno fartuszkowego wypełnienia (cieniem).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.23 o 19:32
Szanowny Panie Krzysztofie,
Mam wrażenie, że posuwa się Pan daleko poza zwykły racjonalizm, gdyż wyprowadza Pan krytykę środowiska, o którym nie posiada Pan żadnej wiedzy, prócz wiadomości agencji JPP.

Osobiście jestem zaciekawiony, czy spotkał Pan w Swoim życiu "masona" i stwierdził - empirycznie - u niego cechy, wymienione w Pańskim komentarzu. Jeżeli tak, to kiepski był to "mason" i niechybnie fałszywy. Jeżeli zaś nie, to zajmuje się Pan powtarzaniem bajek :-)

Według doktryny chrześcijańskiej (a tym bardziej Katolickiej Nauki Społecznej), grzeszy Pychą każdy, kto wywyższa się ponad Bliźniego Swego, lub czuje do Niego jakakolwiek niechęć, zamiast Miłości i Zrozumienia dla Jego wad, nie widząc "belki we własnym oku". Czy grzech i "zły" są ze sobą powiązane, pozostawiam do rozstrzygnięcia Pańskiemu Sumieniu...

Nieprawdą jest też, ze Wolnomularstwo Regularne pragnie działać w cieniu: np. w Anglii pracuje ponad 800.000 Wolno Mularzy, a dostęp do lóż jest właściwie publiczny. W warunkach polskich, jest to jeszcze utrudnione, podobne do sytuacji Narodowców w latach 90-tych i do około 2007 roku - gdy każda bodajże wzmianka np. w Internecie spotykała się z potokiem wyzwisk, które może sobie Pan odtworzyć na archiwum GW Kraj i innych forach lewackich, pod wpisami niejakiego StefanaDetko, gdzie znajdzie Pan nawet sprawdzone wiadomości o jego kanibalizmie...

A już na samym końcu dodam, iż Wolno Mularstwo interesuje się wyłącznie światłem, które jest zaprzeczeniem cienia...

pozdrawiam Pana krytycznie wobec "faktów prasowych"
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
teli, 2013.11.23 o 20:39
ostatnio szukałem oświecenia, niestety jest dużo lóż i w większości rytu francuskiego, bardziej liberalnego, myślę że bycie w loży narodowej to ciężka praca i nobilitacja, Loża Narodowa Polska jest bardziej konserwatywna i jeśli jestem w błędzie to Marek pewnie mnie wyprostuje
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.23 o 22:28
Szanowny Panie,
francuska zaraza (500 "braci") rzeczywiście panoszy się w Polsce, a jest ona nie tylko liberalna, co libertyńska, ateistyczna i wroga Kościołowi i Religii, a przez to pozbawiona jakiejkolwiek Moralności.

Wolnomularstwo Regularne (150 Osób) jest konserwatywne i odróżnia się od Wielkiego Wschodu wiarą w B*ga i np. stosunkiem do obrony Życia i TV Trwam:

Wolnomularstwo Regularne broni Życia Osoby ludzkiej na każdym etapie Jego istnienia, co oznacza iż występuje przeciwko aborcji, eutanazji, eugenice, manipulacji genetycznej, a nawet karze śmierci (Konserwatysta jest za możliwością zasądzenia KS)

Co do TV Trwam, to Wolnomularstwo Regularne popiera umożliwienie obecności tej stacji na multipleksie i potępia wszelkie próby jej dyskryminacji oraz uciszenia.

Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
z przyjemnością odnotowując wypowiedź opartą na faktach
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Piotr Świtecki, 2013.11.23 o 23:34
Zastanawiam się, czemu w takim razie Szanowni Bracia Regularni w ogóle są, i co mają do ukrycia, skoro niczym się nie różnią od katolików?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
teli, 2013.11.23 o 23:48
nie zupełnie do ukrycia, cel jest słuszny i metody również, jednak bracia przyjęli że nie ujawniania się nazwisk znaków i sposobów komunikowania się,
czytając dostępne w sieci informacje mam podobne zdanie co do lóż i nie można wrzucać masonerii do jednego wora
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.24 o 10:23
a także wystroju loży macierzystej, bo przecież jakieś "tajemnice" muszą być :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 10:23
Szanowny Panie Marku, dlaczego Pan uparcie porusza temat masonerii? Co chce Pan osiągnąć? Byłoby dobrze mówić wprost. Na pewno byłoby to ekonomiczniejsze.
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.25 o 10:41
Coś mi się zdaje, że po przewałkowaniu tematów żydowskich przychodzi pora na masońskie :-). W ten sposób będziemy mieć ogarniętych przysłowiowych i żydów i masonów :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 11:32
Zostaną jeszcze cykliści, i będzie się można wziąć za siebie :-D

Pozdrawiam ze słonecznej Warszawy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.25 o 11:33
A od kiedy na portalu rozmawiamy o sobie? Toż to miejsce obgadywania innych przecież :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 11:48
Szanowny Panie Piotrze,
Konserwatysta uparcie dąży do Prawdy.
quod erat demonstrandum
:-)
pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 12:35
To moim zdaniem zbyt ogólnikowa i niejasna odpowiedź.

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Jacek, 2013.11.25 o 13:18
Na początek kika ciekawostek.
+www.ojczyzna.org
Przyjemnej lektury.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 13:59
Szanowny Panie,
już "na początku" podał Pan link do pseudo-masonerii, która Mnie nie interesuje, a przez Mularstwo Regularne nie jest uznawane i potępiane
więc, proszę z dalszymi "sensacjami" do innej piaskownicy
:-)

pozdrawiam Pana
MStS
PS. a kysz...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 14:45
Szanowny Panie Piotrze,
jeżeli przeczyta Pan uważnie notkę główną, to dostrzeże Pan tylko informację o pewnym wydarzeniu w związku z pewną Rocznicą, a które jest o tyle ciekawe,znamienne i symboliczne, że wspomniana tam Delegacja nie wzięła - pomimo zaproszenia - udziału w uroczystościach "oficjalnych" - a co powinno dać do myślenia "pewnym kręgom"

Notatka ta wywołała całą serię pytań i komentarzy nie związanych z opisywanym wydarzeniem, a których wspólnym mianownikiem jest ciekawość, przechodząca we wścibstwo - o moralizowaniu i zaczepkach, przy użyciu "faktów prasowych" już nie wspominając.

Będąc Osobą uprzejmą i obeznaną z tematem, udzieliłem kilku wyjaśnień, celem ukazania Prawdy, która przecież "Was wyzwoli".

Jeżeli to za mało, to Moja Osoba passe...

Pozdrawiam Pana serdecznie
i nieinkwizycyjnie :-)
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 15:46
Szanowny Panie Marku!

Ale po co nam o tym wszystkim wiedzieć?

A właściwie nawet nie wiedzieć, tylko "się zajmować" mieleniem próżnymi żarnami. Bo przecież Masoneria jest tak tajna, że nawet jak coś niby wiadomo, to tylko tyle, że nie bardzo wiadomo co, ani czy na pewno.

ciekawe, znamienne i symboliczne, że wspomniana tam Delegacja nie wzięła - pomimo zaproszenia - udziału w uroczystościach "oficjalnych"

To jest bardzo ciekawe, ale jak się spodziewam pozostanie bez doprecyzowania:
Kto zapraszał?
Kogo?
W jaki sposób?
I na jakie uroczystości?

Kłaniam się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 16:43
Szanowny Panie Piotrze,
zwyczajowo proszę o zdefiniowanie o Kogo, konkretnie chodzi Panu w zapytaniu:
"Ale po co nam o tym wszystkim wiedzieć?"
czyli Kim jest ów "nam"

Natomiast na pozostałe pytania odpowiem symbolicznie:

1. żyrandol
2. wiadomokogo
3. oficjalny
4. np. +www.pomorska.pl

również pozdrawiam
MStS

PS. Konserwatysta nie byłby starym złośliwcem, gdyby nie zapytał "Kogo" ten temat Tak nie interesuje, że pod zwykłą notką, odwiedzaną przeciętnie do 50 razy (w porywach), jest już ponad 180 odsłon...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
teli, 2013.11.25 o 17:05
ja chętnie poznam więcej informacji o braciach regularnych, bo francuskie pałapajstwo mnie nie interesuje, szkoda czasu

pozdrawiam ociemniale :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 20:50
Szanowny Panie,
proponuję +wolnomularstwo.pl

pozdrawiam pełen jasności
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 18:50
Szanowny Panie Marku.

"Nam", tj. odbiorcom komunikatów Myśli konserwatywnej.

Jeśli zaproszenie było oficjalne, to nie tajne - zatem bardzo proszę je udostępnić (np. wskazać link). Zapewne - jako oficjalne - jest nie tylko dotępne dla każdego, ale i zawiera listę adresatów.

A co do ilości odsłon - unikalną cechą serwisu Polacy.eu.org jest nie bez przyczyny tworzenie także listy wpisów najbardziej kontrowersyjnych...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.25 o 20:47
Szanowny Panie Piotrze,
Rozumiem, że owe "Nam" nie życzy sobie publikowania informacji o Polakach pracujących w Wolno Mularstwie Narodowym - proszę to, tak dla 100% jasności, jeszcze potwierdzić.
nie kłaniam się również
MStS

PS. Aby zaspokoić do końca Pańską ciekawość, sugeruję zapytać kancelarię pod żyrandolem, komu wysyłała zaproszenia.

PPS. tego tytułu nie ma na liście artykułów kontrowersyjnych, a jest już ponad 210 odsłon
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Piotr Świtecki, 2013.11.25 o 22:08
Nie mam nic przeciwko tym artykułom. Chciałbym po prostu więcej, jaśniej, oczywiściej.
Kłaniam się podwójnie!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.26 o 11:27
Szanowny Panie Piotrze,
problemem współczesnego Pokolenia jest Jego nieumiejętność przyjmowania przekazu fragmentarycznego, ani czytania "pomiędzy wierszami".
Konserwatysta, który przez dziesięciolecia był nękany przez system, pragnący uwięzić Go na minimum 10 lat, w ciągu których mógł zemrzeć "nieszczęśliwie" i często - w XXI wieku - "spowiadał się" przed prokuratorem (ostatni wyrok "za zasługi" w roku 2012) zna doskonale "prawo prasowe" i w związku z tym nie wymienia Nazwisk, adresów, kontaktów, ani szczegółów, do których system - notorycznie "grzebiący" w Moim komputerze - mógłby się przyczepić.
Podobnie, nie publikuję informacji o Osobach i działaniach, które system bardzo interesują.
Bardzo chętnie będę informował "więcej, jaśniej, oczywiściej", ale dopiero w Rzeczypospolitej, do której - jak Mam nadzieję - doprowadzimy wspólnym wysiłkiem.
:-)
pozdrawiam Pana informatycznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
teli, 2013.11.29 o 15:11
Wnioski z dialogu Kościoła z masonerią

Po Soborze Watykańskim II zostały podjęte próby dialogu Kościoła z masonerią, który trwał ok. 20 lat. Okazało się jednak szybko, że dialog ten jedynie potwierdza dotychczasowe stanowisko Watykanu. Wspólne rozmowy rozpoczęły się w Wiedniu (1968 r.) i były kontynuowane w Innsbrucku, Augsburgu, Norymberdze i Einsiedeln. W latach 1974-80 odbywały się oficjalne rozmowy z polecenia Niemieckiej Konferencji Episkopatu i zjednoczonych lóż Niemiec. Po sześciu latach obustronnych spotkań, po „ponownym przebadaniu trzech pierwszych stopni masońskich”, konferencja biskupów niemieckich opublikowała 12 maja 1980 r. „Oświadczenie w sprawie przynależności katolików do masonerii”, w którym stwierdziła jednoznacznie, że nie jest możliwa dla katolika
równoczesna przynależność do Kościoła katolickiego i masonerii. Swoje stanowisko uzasadniła konkretnymi argumentami:

1. Masoneria uwypukla w swych założeniach światopoglądowych humanitarne i etyczne tendencje. Co do założeń religijnych pozostawia swym członkom decyzję subiektywną. Takiej postawy nie da się pogodzić z wiarą w objawione prawdy Boże, autentycznie wyjaśnione przez Urząd Nauczycielski Kościoła;
2. Podejście do obiektywnej prawdy sugeruje ze strony masonerii pewien relatywizm, co stanowi przeszkodę dla przyjęcia katolickich prawd dogmatycznych;
3. Masoneria przyjmuje możliwość wyznawania każdej religii, stawiając je wszystkie na tym samym poziomie, co potwierdza relatywistyczne stanowisko wobec katolicyzmu;
4. Pojęcie Boga jako „wielkiego Budowniczego wszystkich światów” sugeruje ujęcie deistyczne; pojęcie Boga u masonów nie jest tym samym zgodne z chrześcijańskim obrazem Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie;
5. Pojęcie tolerancji „wobec idei” różni się od ujęcia katolickiego;
6. Rytuały masońskie związane z trzema stopniami, mające charakter inicjacji, stanowią jakąś formę konkurencyjną w stosunku do przemiany sakramentalnej;
7. Etyczne udoskonalenie człowieka realizuje się w masonerii na płaszczyźnie czysto naturalnej, podczas gdy w chrześcijaństwie dokonuje się ono poprzez łaskę Chrystusa w Duchu Świętym;
8. Masoneria mieści w sobie różne kierunki, od ateistycznej loży francuskiej „Wielki Wschód”, poprzez loże kierunku angielskiego, aż po „chrześcijańską masonerię”. Ta ostatnia jednak bardziej jest wierna w swych poglądach masonerii niż chrześcijaństwu. W ocenie masonerii należy uwzględnić te rozmaite kierunki.

za +www.polishclub.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.29 o 18:13
Szanowny Panie,
przez grzeczność nie będę polemizował z wnioskami Konferencji Biskupów.

Faktem zaś jest, że Biskupi, Arcybiskupi, a nawet Kardynałowie i Prymasi udzielają pisemnych zezwoleń dla wstąpienia do WMR.

Na marginesie też dodam, że Chrześcijaństwo, które stało się - za Konstantyna - Religią państwową, przejęło rytuały, stroje ceremonialne, pontyfikalne, etc. od religii pogańskich i ich kapłanów.

Katolicyzm Tradycyjny - sprzed SW2 - odwoływał się do B*ga, a Kapłan odprawiał Mszę Świętą przodem do Tabernakulum.

Zmiany, zaprowadzone przez SW2, skoncentrowały Kościół na Człowieku i Ekumenizmie, a Kapłan stoi przodem do Wiernych, a do Tabernakulum 4literami.

Jeden z dokumentów SW2, cytowany nawet przez "katolicki" Tygodnik Powszechny, mówi wyraźnie, iż "Zbawienie jest możliwe poza Chrystusem i dla Osób nieochrzczonych".

MStS
który lubi dużo czytać i "grzebać" w dokumentach źródłowych, aby być uniezależnionym od plotek i nieuctwa
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
teli, 2013.11.29 o 20:07
Konserwatysta ma możliwości i czas na grzebanie w dokumentach źródłowych, :-) ja już doceniam dobrodziejstwa elektroniki i lubię dostać to co najważniejsze żeby dalej samemu rozważyć sens

mam kilka wątpliwości i pytanie, jak Konserwatysta pogodzi uległość wobec aktualnej władzy, jak w tej sytuacji organizować zmiany lub wybór nowych władz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Temat masonerii 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.29 o 20:15
Szanowny Panie,
Konserwatysta uznaje Władzę legalną i legitymistyczną.
Nie może być więc mowy o dobrowolnym uleganiu władzy narzuconej, nawet poprzez ustępstwa wobec przemocy
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowe Święto Niepodległości 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.24 o 10:22
Szanowny Panie Piotrze,
Wolnomularstwo Regularne powstało w Anglii w czasie krwawych wojen religijnych, celem stworzenia azylu do prowadzenia rozmów pomiędzy wieloma stronnictwami, stąd też tradycja nie dopytywania się w "jakiego" B*ga kto wierzy i używanie wspólnie akceptowalnego atrybutu: Wielkiego Budownika Wszechświatów.

Zasada powyższa pozwala na prowadzenie - w lożach +www.freemasonry.org.il - rozmów pomiędzy Palestyńczykami a Żydami.

Powyższa zasada jest bardzo korzystna we współczesnej Polsce, gdzie trwa wojna na wyzwiska i inwektywy pomiędzy stronnictwami "post-solidarnościowymi", z czego korzysta komuna.

Tak więc odpowiadam Panu, że .:Bracia:. "są", aby zapanował pokój wewnętrzny i międzynarodowy (wzór: Cywilizacja Łacińska i Praworządność), Moralność (wzór: Katolicka Nauka Społeczna) i odzyskano Majestat Rzeczypospolitej.
Powyższe stanowi ów "wspólny mianownik" gdyż nie wszyscy "są", ani "muszą" być Katolikami.

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Nieświadomi
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Nieświadomi
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Nieświadomi
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Nieświadomi
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Konfederacja i przestępcze działania
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Konstytucja
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…